Nem reklámzászló a székely

A lobogó kitűzése nem ütközik a román törvényekbe

Határon túl
  • 2016.02.02. - 06:26

Jogerősen pert vesztett a székely zászlót reklámzászlónak tekintő, és emiatt az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanácsra (EMNT) tetemes pénzbírságot kirovó marosvásárhelyi helyi rendőrség – közölte hétfőn honlapján a Maros megyei törvényszék.

A pénteken jóváhagyott határozatban a törvényszék elfogadta az EMNT fellebbezését az elsőfokú ítélet ellen, amelyben a bíróság megrovásra enyhítette a zászló kitűzése miatt kirótt harmincezer lejes (kétmillió forintos) bírságot, de nem vitatta a helyi rendőrség álláspontját, amely szerint a székely zászló reklámzászló. A jogerős ítélet szerint az EMNT megrovásban sem részesíthető a székely zászló kitűzése miatt. A törvényszék ezúttal azt mondta ki, hogy a székely zászló nem tekinthető reklámzászlónak, és kitűzése nem ütközik a reklámtörvénybe – nyilatkozta a távirati irodának Kincses Előd, az EMNT ügyvédje. Hozzátette, korábban a Bihar megyei törvényszék jogerős ítéletben minősítette reklámnak a Tőkés László irodájára kitűzött székely zászlót, és törvényesnek tartotta az EP-képviselő megrovását.

Az ügyvéd elmondta, a román igazságszolgáltatásban nincs precedensjog, de fontos, hogy egy-egy kérdés megítélése tekintetében milyen joggyakorlat alakul ki.

Időközben a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) negyvenezer résztvevővel számol a székely szabadság napján, március 10-én tartandó marosvásárhelyi tiltakozó megmozduláson. Izsák Balázs SZNT-elnök egy tegnapi sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatón elmondta, a marosvásárhelyi polgármesteri hivatalhoz leadott előzetes bejelentésben negyvenezer résztvevő érkezését jelezték.

 

Nem reklámzászló a székelyA lobogó kitűzése nem ütközik a román törvényekbe - Jogerősen pert vesztett a székely zászló...

Közzétette: Magyar Hírlap – 2016. február 1.
Reklám