Amint arról korábban beszámoltunk, szombaton Vona Gábor, a Jobbik elnöke Erdálybe látogatott, ahol nem mindenki látta szívesen.
A Jobbik elnöke utcai lakossági fórumot tartott Marosvásárhelyen. A helyi Színház téren összegyűlt mintegy negyven ember között olyan is volt, aki "Allah akbar" kiáltással fogadta a politikust, mások úgy vélekedtek, feszültséget kelt a jelenlétével. Egy, a Facebookra feltöltött videó tanúskodik arról, hogy hogyan fogadták a helyiek a Jobbik balra tolódását felróva a pártelnöknek.
„Árulókkal nem tárgyalunk, kár volt idejönni!" – mondták a szavazatokért kilincselő Vona Gábornak Erdélyben, akik ilyesmiket is a pártelnök fejéhez vágtak:
„A disznóólamat nem bíznám rád."
„Olyan vagy, mint teknőben a víz: ide-oda loccsan."
„Menjél haza, minek jöttél ide?,
„Aki nemzeti volt, azt kiraktátok!",
„Simicskának benne van az öliben."



