Magyarország a kárpátaljai egészségügyet is támogatja

Kövér László kiemelte: A magyarok és az ukránok számára is a gyermekek biztonsága a legfontosabb

Határon túl
  • 2017.09.25. - 15:52

Magyarország a gyermekegészségügy terén is támogatja Kárpátalját, hiszen mind a magyarok, mind az ukránok számára egyaránt a legfontosabb, hogy egészségben és biztonságban tudják a gyermekeiket - jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke hétfőn Beregszászon, ahol a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesületének elnökeként orvosi eszközöket adott át a beregszászi járási kórház gyermekosztályának.

kövér
Az MTI-nek nyilatkozva Bíró Erzsébet, a Kárpátalja megyei egészségügyi főosztály helyettes vezetője elmondta: óriási segítség a szinte mindenben hiányt szenvedő kárpátaljai egészségügynek az a sokrétű támogatás, amelyet Magyarország, a magyar kormány és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat nyújt. A megye egészségügyi költségvetésének közel 70 százalékából a béreket fedezik, eszközbeszerzésre, fejlesztésre egyáltalán nem jut pénz. Párját ritkítóan jelentős volumenű egészségügyi beruházásnak nevezte a nagyszőlősi kórház gyermekosztályának európai szabványok szerinti felújítását, megjegyezve, hogy hasonlóan korszerű kórházi gyermekosztály nincs Ukrajna egyetlen járásában sem.         Kövér László Mezőváriban felkereste a Kárpátaljai Református Egyház (KRE) által fenntartott Immánuel roma óvodát, és tájékozódott az intézmény helyzetéről. Zán Fábián Sándor, a KRE püspöke ismertetőjében többek között elmondta, a 40 növendékkel működő korszerű létesítmény kéthavi fenntartási költségeit fedezte és konyhai berendezések beszerzését támogatta idén a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat.
Reklám