A szombatról vasárnapra virradó éjszakán egy hetven méter hosszú szakaszon csúszott meg a föld a nagyváradi Kálvária-dombon. A földcsuszamlás tönkretette a dombra vezető sétányt és megrongálta a közműveket is. A terület még mindig balesetveszélyes.

A földcsuszamlás a domboldal nagy részén megrongálta az elektromos vezetékeket és a vízcsöveket. A nagyváradi önkormányzat már október végén lezárta a területet. Mircea Malan, Nagyvárad alpolgármestere szerint már az eddigiekben is voltak kisebb földcsuszamlások a területen, valamint a közelmúlt időjárása is meglazíthatta a talajt, de a városvezetés szakvizsgálatot rendelt el a mostani eset okainak feltárására. A dombot nemrég újították föl, az alpolgármester szerint nem kizárható, hogy kivitelezési hiba okozhatta a földcsuszamlást.
(erdon.ro)



