A Lendva-patak szabályozása miatt megváltoztatták a magyar-szlovén-határt - írta a hvg.hu.
A csütörtöki Magyar Közlönyben megjelent: változik a magyar-szlovén határ, mégpedig úgy, hogy az új államhatár ezentúl a szabályozott Lendva-patak új medrének középvonalában húzódik majd. Erről a „2016. évi XXVIII. törvény a Magyarország és a Szlovén Köztársaság között a Lendva-patak vízgazdálkodási szabályozása következtében az államhatár megváltoztatásáról szóló szerződés rendelkezik”.
A törvény miatt Magyarország államterületéből 25 747 m² nagyságú terület a Szlovén Köztársaság államterületéhez kerül, illetve ugyanekkora terület a szlovén oldalról Magyarországhoz kerül – olvasható a Magyar Közlönyben.



