Borboly Csaba: Az erdélyi magyarságnak kötelessége részt venni az áprilisi választáson

Székelyföld és Erdély számára ez szimbolikus kérdés, amit nem szabadna a pártpolitizálás szintjére vinni - húzta alá Hargita Megye Tanácsának elnöke

Határon túl
  • 2018.02.20. - 08:18

Nem csak joga, hanem kötelessége részt venni az országgyűlési választáson az erdélyi magyarságnak - emelte ki az M1 aktuális csatorna műsorában Borboly Csaba RMDSZ-es politikus, Hargita Megye Tanácsának elnöke.

Az M1-en elhangzott, nem csak Magyarországon, külföldön is készülnek az áprilisi országgyűlési választásra; több százezren ugyanis a határon túl szavaznak majd. Március 24-éig lehet jelentkezni a külhoni névjegyzékbe - tették hozzá.

Borboly Csaba azt mondta: az erdélyi magyarságnak, Székelyföldnek ez szimbolikus kérdés, nem szabadna a pártpolitizálás, a pártharcok szintjére vinni. A Hargita megyei politikus kiemelte: a külhoni magyaroknak is van helyük a közös döntéshozatalban. A kettős állampolgároknak pedig a választási regisztráció, majd a szavazás kötelességük - tette hozzá.

Reklám