“Be kell töltenünk a teret, ami nekünk adatott”

Balog Zoltán több ezer hívő társaságában ünnepelte a reformáció ötszázadik évfordulóját Marosvásárhelyen

Határon túl
  • 2017.10.14. - 16:16

A "nekünk adatott" tér betöltésére buzdított Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a reformáció 500. évfordulója alkalmából a marosvásárhelyi sportcsarnokban szombat délután tartott ünnepi istentiszteleten.

A Marosvásárhely körüli négy református egyházmegye közös ünnepi rendezvényére több ezer ember vonult át a városon a vártemplomból a sportcsarnokba. A miniszter a marosvásárhelyi felvonulás örömét idézve kijelentette: "az a dolgunk, hogy betöltsük azt a teret, ami nekünk adatott, azt az otthont, ami nekünk a Mindenható által kijelöltetett. Mert ha mi nem töltjük be, akkor betöltik mások, és valami olyan fog hiányozni ebből az európai világból, amit csak mi tudunk adni".

Reklám