Államfői elismerés 

Magyar Érdemrendet kapott Király Károly

Határon túl
  • 2015.11.03. - 06:17

Király Károly politikai közíró, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség alapítója (képünkön balra) tegnap az Országházban átvette Lezsák Sándortól, az Országgyűlés alelnökétől a Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetést.

kiraly-karoly
(Fotó: Csudai Sándor)

A 85 esztendős Király Károlyt, a román szenátus volt alelnökét, Kovászna megye egykori szenátorát, a Székely Faluért Alapítvány alapítóját az erdélyi magyarság jogai és önrendelkezése érdekében folytatott küzdelme elismeréseként tüntették ki Áder János köztársasági elnök javaslatára.

Reklám