A szlovákiai magyar oktatásügy megerősítésének és fejlesztésének módjairól egyeztettek azon a széleskörű, magyar-magyar párbeszédnek nevezett fórumon, amelyet országos szervezettségű magyar intézmények képviselőinek részvételével tartottak hétfőn Dunaszerdahelyen.

Bugár Béla, a Most-Híd elnöke a találkozó után azt mondta: a szlovákiai magyarság megmaradásának és fejlődésének biztosítása olyan cél, amely közös, s annak megvalósításáért mindenki tehet a maga eszközeivel, ezért volt fontos most közösen megfogalmazni azt, ami minimumként elfogadható.
A felvidéki magyar közösség jövőjét érintő kérdésekről hétfőn indult magyar-magyar párbeszéd a jövőben szűkebb körben, szakmai szintű egyeztetésekkel folytatódik.



