Csatlakozott a többnyelvű városnévtáblák ügyébem indított perhez Horvát Anna kolozsvári alpolgármester és Vákár István, a Kolozs megyei önkormányzat megbízott elnöke is. A tisztviselők szerdán írták alá a kérelmet.
A Musai-muszáj kezdeményező csoport képviselője, Bethlendi András a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a többnyelvű városnévtáblák ügyében több mint kétezer kolozsvári polgár kérvényét iktatták a polgármesteri hivatalban, melyekre elutasító válasz érkezett. Ezért az ezer per tavaszát hirdették meg. Mint elmagyarázta, azt tűzték ki célul, hogy legalább ezer felperest állítanak a Minority Rights Egyesület mellé a kétnyelvű táblák kihelyezéséért elindított perben.



