A Magyarország Barátai Alapítvány arra törekszik, hogy hídszerepet töltsön be a Kárpát-medencében és a diaszpórában élő magyarok között - mondta Vizi E. Szilveszter, a szervezet elnöke szerdai sajtótájékoztatóján, Budapesten.
Az alapítvány második, pénteken kezdődő, kétnapos világtalálkozója előtt tartott eseményen Vizi E. Szilveszter kifejtette: azt akarják elérni, hogy a világban élő magyarok rendszeres tájékoztatást kapjanak Magyarországról, és a világban történt, magyarok által elért sikereket megismertessék itthon.
Emellett az is fontos cél, hogy a Magyarországról kialakult kép javuljon a világban, és erről is szó lesz a konferencián - közölte az alapítvány elnöke.



