Gyergyószentmiklós polgármesterét felfüggesztették tisztségéből

A politikus szabadlábon védekezhet

Határon túl
  • 2015.01.30. - 20:04

Mezei Jánost, Gyergyószentmiklós polgármesterét a marosvásárhelyi táblabíróság felfüggesztette tisztségéből pénteken, akit hivatali visszaéléssel és zsarolással gyanúsít a romániai korrupcióellenes ügyészség (DNA).

Mezei János 576 Gyergyószentmiklós
A Magyar Polgári Párt színeiben megválasztott Mezei János 2008 óta polgármestere a 86 százalékban magyarok által lakott, 17 700 lakosú Gyergyószentmiklósnak.

Az ügyészség honlapján kedden közzétett tájékoztatás szerint Mezei János 2013-ban polgármesteri minőségében egy olyan 400 négyzetméteres, a Gyilkos-tó partján álló telek eladásáról kötött adásvételi szerződést egy céggel, amely nem volt eladható. A telek ugyanis a város apportját képezte a Budapest V. kerületével közösen létrehozott Monturist Kft.-ben. Az ügyészség szerint a polgármester január 17-én felszólította a Monturist Kft. igazgatóját, hogy két napon belül nyújtsa be a lemondását. Állítólag azzal fenyegette meg az igazgatót, hogy amennyiben nem mond le tisztségéről, olyan információkat hoz nyilvánosságra róla, amelyek ellehetetlenítik gyergyószentmiklósi létét. A fenyegetéssel az ügyészség álláspontja szerint a polgármester azt akarta elérni, hogy az igazgató álljon el a Monturist Kft. vagyonának visszaszerzését célzó jogi lépésektől. A DNA közleménye a Monturist Kft. ügyvezetőjét, Virág Zsoltot nevezte meg feljelentőként, aki csütörtökön elismerte a feljelentés tényét, azzal egészítve ki, hogy azt cégvezetői kötelességből tette.

A bírósági felügyelet a román büntetőjogban a lakhely-település elhagyásának és megváltoztatásának tilalmát, bírósági engedélyhez kötését jelenti, valamint azt, hogy a gyanúsítottnak időről-időre jelentkeznie kell a bíróságon vagy a rendőrségen.

Reklám