A kárpátaljai magyarok 1944. évi sztálini elhurcolásának 70. évfordulója alkalmából december 2-án „Malenkij robot” címmel kiállítás nyílt az Európai Parlament brüsszeli székházában. A kiállítást a beregszászi születésű Bocskor Andrea, az Európai Parlament Európai Néppárt frakciójának fideszes képviselő asszonya kezdeményezte, amelyre meghívást kapott az Európai Parlament valamennyi képviselője, Magyarország brüsszeli Állandó Képviseletének munkatársai, a Magyar Nagykövetség rendkívüli követe, valamint egy negyvenöt fős kárpátaljai látogatócsoport.




