A Romániai Magyar Demokrata Szövetség tegnap bejelentett fenyegetésével fordult egyenesbe a romániai elnökválasztási kampány a vasárnapi második forduló előtt. A magyar szavazatokon sok múlik, udvarolnak is értük a jelöltek.
Feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) egy a nevében elkészített választási szórólap miatt – közölte a Maszol.ro portálnak nyilatkozva Kelemen Hunor RMDSZ-elnök. A szórólapon Kelemen Hunornak és Markó Bélának, az RMDSZ korábbi elnökének a képe látható piros-fehér-zöld háttérrel, és az a felirat olvasható rajta, hogy „Az RMDSZ nem szavaz Johanniszra”. A helytelenül írt szórólapokat (Klaus Johannis nevét magyar sz betűvel írták) a romániai elnökválasztás második fordulója előtt akarják bevetni. A vasárnapi döntő fordulóban a kormányban az RMDSZ által is támogatott Victor Ponta miniszterelnök, a baloldal jelöltje, és Klaus Johannis, a jobboldal jelöltje mérkőzik meg egymással. A Transindex portál később megtudta, hogy Ponta pártja áll a szórólapos akció hátterében. Időközben Calin Popescu Tariceanu volt kormányfő, felsőházi elnök Csíkszeredában kijelentette, folytatná a koalíciós együttműködést az RMDSZ-szel, ha ő kapna kormányalakítási megbízást – közölte az Agerpres hírügynökség. A politikust Ponta jelölte meg lehetséges utódjaként, ha megnyeri a választást. Az RMDSZ a választók belátására bízza, melyik jelöltet támogatják a második fordulóban. Kelemen Hunor a döntést bejelentve Klaus Johannis ellen és Victor Ponta mellett szóló érveket sorolt fel, de hozzátette, Ponta támogatását lehetetlenné tette az a tény, hogy a szélsőségesen nacionalista és magyarellenes Corneliu Vadim Tudor, a Nagy Románia Párt elnöke Ponta támogatásáról kötött megállapodást a kormánykoalíció egyik kis pártjával. Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke a Johannis körüli magyar összefogásra buzdított nyilatkozatában.