Lemond az Erdélyi Magyar Néppárt vezetősége

Szilágyi a szavazatok 0,56 százalékát szerezte csupán meg 98 százalékos feldolgozottság szerint

Határon túl
  • 2014.11.03. - 13:51

Jobb eredményre számított a romániai államfőválasztáson az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP); Toró T. Tibor pártelnök és Szilágyi Zsolt alelnök, a párt államfőjelöltje bejelentette, hogy a szombati marosvásárhelyi elnökségi ülésen benyújtják lemondásukat.

lead szt
Toró T. Tibor arra figyelmeztetett, hogy a Romániában 6,2 százalékot kitevő magyarság két jelöltje a szavazatok mintegy négy százalékát szerezte meg. „Ha az RMDSZ vezetői nem látják ezt be, előbb-utóbb ott is el fog szakadni a cérna” - jegyezte meg az EMNP elnöke.


Forrás: MTI

Reklám