Csalódottságának adott hangot a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) kolozsvári önkormányzati frakciója amiatt, hogy a város polgármesteri hivatala fellebbezett a kétnyelvű helységnévtáblák kihelyezését előíró alapfokú bírósági ítélet ellen.
A frakció közleményében a fellebbezést "a tolerancia és a multikulturalitás létjogosultságának a felülbírálásaként" értelmezte. Az RMDSZ szerint "a választási év nyomása" és a "szavazatszerzési igyekezet" győzedelmeskedett, s ez olyan nagy horderejű közösségi célokat sodort veszélybe, mint a 2021-es Európa Kulturális Fővárosa cím elnyerése.
A Kolozs Megyei Törvényszék július közepén a Hollandiában bejegyzett Európai Magyar Emberjogi Alapítvány keresete alapján kötelezte alapfokú ítéletében a kolozsvári polgármesteri hivatalt a kétnyelvű helységnévtáblák kihelyezésére."Kolozsvár nem tud jó eséllyel pályázni erre a címre, ha a mássággal szembeni elfogadás, tolerancia helyett a funari korszakra emlékeztető felhangokkal közelít a nyelvi jogok kérdéséhez" - áll a közleményben. (Gheorghe Funar ultranacionalista politikus 1992 és 2004 között volt Kolozsvár polgármestere.)
Az RMDSZ-frakció szerint nyilatkozataikkal a város román nemzetiségű politikai szereplői elmulasztották annak az esélyét, hogy európai gondolkodásról tegyenek tanúbizonyságot, és véleményformálókként járjanak élen "az európaiság fele vezető út kikövezésében".



