Kárpátaljai magyar családokat segít Nyíregyháza

Az ukrajnai harcoknak eddig két magyar halálos áldozata van

Határon túl
  • 2014.09.25. - 20:15

Kovács Ferenc Nyíregyháza Fidesz-KDNP-s polgármestere és Brenzovics László, a KMKSZ elnöke csütörtökön írta alá a kétmillió forintról szóló támogatási szerződést, amellyel a kelet-ukrajnai harcokban érintett kárpátaljai magyar családokat segíti a nyírségi város. A megyeszékhely képviselő-testületi ülésén döntött a támogatásról.

Kovács Ferenc és Brenzovics László
MTI)

„Szabolcs-Szatmár-Bereg megye és Nyíregyháza fekvése miatt különleges kapcsolat alakult ki a kárpátaljai térséggel és az ott élő magyarokkal” - hangsúlyozta Kovács Ferenc. A polgármester kiemelte, Nyíregyházának Ungvár testvérvárosa, Beregszász és Munkács pedig évek óta partnervárosa. A Nyíregyháza által felajánlott összeget, amely legkésőbb szombaton eljut Kárpátaljára, mintegy ötven embernek készpénzben fizetik ki.

Brenzovics László, a KMKSZ elnöke elmondta, Kárpátaljáról eddig nyolc ember vesztette életét a kelet-ukrajnai harcokban, közülük ketten magyarok voltak. Eddig több száz kárpátaljai vett részt a harcokban, jelenleg pedig mintegy ezren harcolnak a háborús térségben a "terrorellenes" műveletekben. A szövetség gyűjtést indított számukra, Magyarországról pedig ez az első nemes felajánlás. „A gyűjtésből befolyt összeget az elhunyt és a sebesült katonák családtagjainak adják majd át” - tette hozzá Brenzovics László.

Reklám