Határozatlan időre befagyasztja politikai tevékenységét a Magyar Remény Mozgalom nevű vajdasági magyar párt - közölte a párt elnöke, László Bálint csütörtökön.
A pártelnök lehangolónak tartja, hogy "a Délvidéken élő magyarság száma az utóbbi két-három év alatt mintegy húsz százalékkal csökkent". Megállapítását a magyar nyelvű iskolákba beíratott gyerekek számával is alátámasztja.
László Bálint emlékeztet, hogy a túlnyomórészt fiatalokból álló MRM-et súlyosan érintette a vajdasági magyar fiatalok "rohamos méretű kivándorlása". Az előttük álló feladatok között említi azt is, hogy igyekeznek pótolni "a kényszerből külföldre távozó tagokat és aktivistákat".
Eddig hat pártja volt a vajdasági magyarságnak, a Jobbik testvérpártjának is tartott MRM megszűnésével ez a szám ötre csökkent.



