"Nincs esély a székely autonómiára"

A román miniszterelnök-helyettes szerint az autonómiatervezet árt a koalíciós partnerek közötti együttműködésnek!

Határon túl
  • 2014.09.12. - 11:38

"Semmilyen autonómiatörekvést nem támogatunk, ebben nagyon eltökéltek vagyunk. Nem is értjük, mit remél a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) egy ilyen törvénytervezettől" - jelentette ki Dragnea romániai miniszterelnök-helyettes. Hozzátette: az autonómiatervezet nem erősíti a bizalmat és az együttműködést a koalíciós partnerek között.

lead Liviu Dragnea
Dragnea kijelentette, nem kívánja megbántani a Hargita megyei önkormányzat elnökét, de nem akar fölösleges bonyodalmakba keveredni. Borboly Csaba az esemény után abbéli reményének adott hangot, hogy következő alkalommal már a kormány képviselői sem fognak idegenkedni a székely szimbólumoktól. A megyei elöljáró a normalitás jelének tartotta a kettős szalagvágást, és kijelentette, ehhez ezután is ragaszkodni fog.


Forrás: MTI

Reklám