A nacionalista Szabadság (Szvoboda) párt és a Jobbik tevékenysége régóta felháborítja Kárpátalja közvéleményét, mert a két szervezet igyekszik destabilizálni a politikai helyzetet a térségben; kitiltásukat még 2013-ban javasolta az egyik ruszin szervezet vezetője - írta pénteken a karpatalja.ma beregszászi hírportál.
Elemző cikkében Darcsi Karolina beregszászi politológus emlékeztet arra, hogy az ukrajnai helyzet közel fél éve aggodalommal tölti el az ország lakosságát és a kárpátaljai magyarságot. Kárpátalja ugyanakkor mindvégig a béke szigete volt, ám ez az állapot most megbomlani látszik – írja, megállapítva, hogy a soknemzetiségű vidék nyugalmát az elmúlt években különböző szélsőséges csoportok többször próbálták megzavarni.




