Hivatalában fogadta Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) vezetőit szerdán. Az államtitkárság közleménye szerint a találkozón a felek megvitatták a kárpátaljai magyarsággal kapcsolatos fontos és időszerű kérdéseket, amelyek kezelésében egyetértés van a magyar kormány stratégiai partnere és a nemzetpolitikai államtitkárság között.
Brenzovics László, a KMKSZ elnöke, a Kárpátaljai Megyei Tanács első elnökhelyettese hangsúlyozta, hogy a kárpátaljai magyarság szempontjából fontos a Petro Porosenko ukrán elnökkel kötött választási megállapodás, amely egyben jó alappal szolgál a kétoldalú magyar-ukrán államközi együttműködés erősítéséhez is. A KMKSZ elnöke lényegesnek tartja a párbeszéd fenntartását államközi szinten.




