Az állami erdészeti társaságok 36 erdei iskolát üzemeltetnek több mint 1600 fős befogadóképességgel, évente 12 ezer erdőpedagógiai foglalkozás keretében majdnem nyolcvanezer gyermeknek nyújtanak tanulási és kikapcsolódási lehetőséget – mondta Nagy István agrárminiszter tegnap Visegrádon, a XXII. Erdők hete megnyitóünnepségén.
A programsorozat megnyitójával egy időben tartott, a Madas László Erdészeti Erdei Iskola harmincéves jubileumi ünnepségén a miniszter elmondta, hogy 2010 és 2017 között 13 erdei iskolát létesítettek, további 18-at pedig felújítottak. Nagy István a távirati iroda beszámolója szerint ismertette, hogy Magyarország erdőterületei meghaladják a kétmillió hektárt, és ennek csaknem az 56 százaléka állami tulajdonú.



