Nem talált komolyabb hibát a jegybank a hazai pénzintézetek ellenőrzésénél

Fogyasztóvédelem

Gazdaság
  • 2017.10.04. - 03:21

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) huszonhárom pénzügyi intézménynél vizsgálta a „fair banki” előírások betartását. A jegybank lapunkhoz eljuttatott közleménye szerint a témavizsgálat nem tárt fel rendszerszintű hibát.

A jegybank ugyanakkor kisebb súlyú vétségek miatt összességében 20,1 millió forint bírságot szabott ki. Az érintett hitelintézetek jellemzően még a vizsgálat ideje alatt kijavították a feltárt hiányosságokat, az MNB által számukra előírt további kötelezéseket pedig jelenleg teljesítik – olvasható a közleményben. A jegybank kiemelten ellenőrizte, hogy az érintett pénzügyi intézmények, továbbá a rájuk vonatkozó speciális szabályok vonatkozásában a pénzügyi közvetítők a szerződéskötés előtt jogszabályszerűen teljesítették-e szóbeli, írásbeli tájékoztatási kötelezettségeiket. Az MNB huszonegy pénzügyi intézménynél állapított meg kisebb súlyú jogszabálysértést, és hiányosságokat tárt fel egyes szerződéskötést megelőző feladatok, így a függő közvetítőkre vonatkozó előzetes tájékoztatás, a jelzáloghitelek esetén adandó személyes információnyújtás, a jelzáloghiteltörlesztő-részlet változatlanságának időtartamára vonatkozó tájékoztatás területén.

Reklám