Míg idehaza erősödött, az euróövezetben csökkent az építőipari termelés

Növekvő hazai lendület

Gazdaság
  • 2018.03.20. - 03:44

Csökkent az építőipari termelés az unióban és az euróövezetben januárban az előző hónaphoz képest – derült ki az uniós statisztikai hivatal (Eurostat) tegnap kiadott jelentéséből.

Az előzetes adatok szerint az euróövezet 19 tagállamában 2,2 százalékkal, az Európai Unió 28 tagállamában pedig 2,1 százalékkal esett vissza az építőipar kibocsátása januárban az előző hónaphoz képest. A legerősebb, 7,6 százalékos visszaesést Franciaországban mérték – közölte a távirati iroda. Januárról a legnagyobb havi növekedést Szlovéniából (14,4 százalék), Lengyelországból (8,8 százalék) és Magyarországról (6,4 százalék) jelentették. A legnagyobb növekedést 2017 januárjához képest Szlovéniában (76 százalék), Magyarországon (43,1 százalék) regisztrálták.

Reklám