A pénzügyi szektorban zajló konszolidációs hullámot meglovagolva két év alatt legalább öt bankot készül felvásárolni az OTP Bank a régióban – mondta tegnap Csányi Sándor elnök-vezérigazgató.
Hozzátette, az akvizíciókkal hetven százalékra tervezik emelni a külföldön termelt bevétel részarányát a bank értékesítési árbevételében a jelenlegi negyvenöt százalékról. Úgy fogalmazott, hogy miközben az európai bankok jó része az új tőkemegfelelési követelmények teljesítésével küszködik, az OTP már két évtizede csak a megfelelő alkalomra vár az akvizíciókhoz – tudatta az MTI. Csányi a kiszemelt pénzintézeteket nem nevezte meg. Mint mondta, húsz éve várnak erre, az Európán végigsöprő banki konszolidációs hullámra. Most végre elérkezett az idő.



