Komárom-Esztergom megyében 3,6 százalékra csökkent az álláskeresők aránya júliusban, a térség ezzel a foglalkoztatottság terén Győr-Moson-Sopron és Vas megye mögött a harmadiknak számít – tájékoztatta tegnap a sajtót Kancz Csaba kormánymegbízott.
Hozzátette, a megye fő munkaerőpiaci mutatói az egy évvel korábbiaknál is kedvezőbbek. A kormányhivatal foglalkoztatási osztálya különböző munkaerőpiaci képzésekre 261 embert iskolázott be, és több nagyvállalatnál indított tanfolyamokat ötvenhat munkavállaló részvételével. A foglalkoztatási osztály az idén nyolcvanmillió forintot tervezett a nyári diákmunka támogatására, augusztus elejéig csaknem nyolcszázhatvan diák dolgozott a programban. A munkaadók eddig 92,5 millió forint támogatást igényeltek, s a kormányhivatal ezt a Nemzetgazdasági Minisztériumtól kapott többletforrásból finanszírozta.



