Jó évet zártak a zöldségtermelők

Mezőgazdaság

Gazdaság
  • 2017.11.24. - 02:41

Március végéig úgy tűnt, hogy a gyümölcstermesztés rekordközeli évet zárhat, de az áprilisi fagyok 25–30 százalékos kiesést okoztak – mondta Ledó Ferenc, a FruitVeb elnöke a TÉSZ-ÉSZ zöldség- és gyümölcstermesztők évzáró szakmai konferenciáján.

A gyümölcstermesztők 850–900 ezer tonnát szedtek le az idén, ebből a legnagyobb az alma mennyisége volt. A zöldségtermesztés viszont jobban teljesített, mint az elmúlt évben, ami azzal magyarázható, hogy az öntözésnek köszönhetően az aszálykárok kevésbé sújtották a zöldségágazatot, és a klíma is kedvező volt.
Reklám