A tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés első időszakában, március 1. és 18. között a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) munkatársai 1958 létesítményt kerestek fel, öt alkalommal korlátozták élelmiszer-vállalkozás tevékenységét, és 74 esetben róttak ki bírságot, összesen 7,3 millió forintot meghaladó összegben – közölte a Nébih tegnap.
A tavaly tavaszi szezonális vizsgálat adataival összehasonlítva idén kevesebb higiéniai hiányosságot tapasztalt a hatóság, az ellenőrzött termékeknél viszont több minőségi probléma adódott, a nyomon követhetőség egyértelműen javult.



