Villányban a meleg időjárás miatt a szokásosnál öt-hat nappal korábban kezdték meg a borvidék sajátosságaként ismert portugieser vörösborfajtáját adó kékoportó szüretelését – közölte tegnap a kétezer-ötszáz hektáros szőlőtermő terület hegyközségi tanácsának titkára a távirati irodával.
Nagy Gergely elmondta, a borászok egy része már a napokban elkezdte szedni a kékoportót, a hétvégétől kezdődik a borvidék egészén a fajta betakarítása. A Villányban termesztett kékszőlőfajta idei terméséről azt közölte, a minőség jónak ígérkezik, a szőlősgazdák bizakodók. A termés mennyiségét „jó erős átlagosnak” nevezte, és hektáronként mintegy hetven-nyolcvan mázsára becsülte.



