Győrffy Balázs: Felháborító és vérlázító az MSZP bejelentése

Kampánytéma a földvásárlás

Gazdaság
  • 2018.02.21. - 02:19

Alig kezdődött el a hivatalos választási kampány, az MSZP máris meghirdette a 21. század kulákprogramját – jelentette ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke, Győrffy Balázs.

 Az elnök újságíróknak reagált arra, hogy Karácsony Gergely, az MSZP–Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje azt ígérte, amennyiben kormányra kerülnek, akkor az összes állami földbérleti szerződést felülvizsgálják, valamint visszaveszik a „spekulációs célból” megvásárolt állami területeket. Az elnök szerint ha Karácsony Gergely és a szocialista agrárpolitikus, Gőgös Zoltán összeáll, „az egy Rákosi Mátyással ér fel”. A kamara elnöke felháborítónak és vérlázítónak nevezte nyilatkozatukat arról, hogy ha hatalomra kerülnek, mindazoktól vissza fogják venni az elmúlt években megvásárolt állami földeket és bérelt területeket, akik a Fidesszel szimpatizálnak. Győrffy Balázs megjegyezte, mindez a 20. század legtragikusabb időszakát idézi. Mint mondta, újra két lábbal beleszálltak a magyar gazdatársadalomba, amit határozottan visszautasítanak, és bocsánatkérésre szólította fel az ellenzéki politikusokat. Az elnök szerint ugyanakkor jól megtervezett lépésről van szó, nem tudnak szakítani azzal a történelmi múlttal, amely egyébként kísérti őket és a magyar vidéket.

Reklám