Mégsem ülnek ma össze a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagállamai és a szervezeten kívüli olajexportáló országok. Illetékesek szerint emiatt azonban szerdán még megszülethet az olajtermelés visszafogásáról szóló megállapodás.

Ma kizárólag az OPEC képviselői egyeztetnek, hogy konszenzus jöjjön létre a termelés csökkentésének kérdésében. Egyelőre gond, hogy Irak és Irán még nem állt ki egyértelműen az olajtermelés csökkentésének terve mellett, míg mások nemtetszésüket fejezték ki azzal kapcsolatban, hogy a termeléscsökkentés alól kivonnák Líbiát és Nigériát. Az OPEC azt javasolta a szervezeten kívülieknek, hogy együttesen napi ötszázezer hordóval fogják vissza a termelésüket.



