Beszállítóipari alosztály alakult a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szántóföldi növénytermesztési osztályán belül – közölte tegnap a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
Szántóföldi növénytermesztést fő- vagy melléktevékenységként mintegy kétszázezer kamarai tag végez, a hét közepén megalakult alosztály az őket kiszolgáló szaporítóanyag-, növényvédőszer- és mezőgépgyártókat, -előállítókat, -forgalmazókat, illetve a tápanyag-utánpótlással foglalkozó vállalkozásokat is tömöríti. Petőházi Tamás, az országos szántóföldi növénytermesztési osztály elnöke elmondta, fontos, hogy a magyar agrárium nem fügetlen a világazdasági folyamatoktól, így nagyon lényeges a tudásmegosztás, az információátadás. Az alágazat egyik kihívásának nevezte a fordított áfa várható megszűnése miatt 2019-től induló új áfaszabályokra való felkészülést, illetve a versenyképesség erősítését, a hatékony innovatív technológiák elterjesztését. Az alakuló ülésen több téma felvetődött, például a növényvédelmi támogató tevékenységek, a gépgyártásban a hazai részarány növelése, az illegális, szerek elleni fellépés, a tápanyag-utánpótlás fontosságának hangsúlyozása, valamint fontos terület a növényi szaporítóanyag-felügyeleti rendszer átalakításának lehetősége.



