A Gazdasági Versenyhivatal engedélyezte, hogy a jegybank egyedüli irányítást szerezzen a Budapesti Értéktőzsde felett. A tőzsde többségi tulajdonrészének megszerzését az MNB korábban azzal indokolta, hogy megfelelően kell szabályozni a tőkepiacot, amelyet jelentősen fejleszteni is kíván.




