Magyarországon az atomenergia hozzájárul az ellátásbiztonsághoz, csökkenti az importfüggőséget, környezetkímélő termelésével pedig segíti a klímapolitikai vállalás teljesítését – jelentette ki tegnap Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyért felelős államtitkára a Gazdálkodási Tudományos Társaságok Szövetségének konferenciáján.
Aradszki András szólt arról, hogy a Magyarországon termelt villamos energia több mint fele atomenergiából származik. A magyar atomenergia alkalmazásának három pillére van: az üzemidő meghosszabbítása, az új blokkok létesítése és a radioaktív hulladék megfelelő kezelése. Az államtitkár hozzátette: a nemzeti energiastratégia megvalósításához elengedhetetlen az atomenergia hosszú távú alkalmazása.



