A Budapesti Értéktőzsde új elnöke Végh Richárd lesz – így döntöttek a tegnapi, rendkívüli közgyűlésen a tulajdonosok.
A Magyar Nemzeti Bank 2015 végétől többségi tulajdonosa a Budapesti Értéktőzsdének, s az elmúlt időszakban Nagy Márton, az MNB alelnöke töltötte be az elnöki posztot. Egyébként pontosan egy éve annak, hogy meghirdették a Budapesti Értéktőzsde új stratégiáját, amely komoly fejlesztési tervek megvalósítását öleli fel, öt évre vonatkozóan.



