Varga Mihály további minisztersége üzenet a piacoknak a Századvég szerint

Jövőre várhatóan 3 százalékot kicsit meghaladó mértékben nő a magyar gazdaság

Gazdaság
  • 2018.04.21. - 10:49

Orbán Viktor miniszterelnök azon bejelentése, hogy továbbra is Varga Mihály vezeti a Nemzetgazdasági Minisztériumot, üzenet a piacoknak, azt üzeni, hogy marad az eddigi fegyelmezett költségvetési politika - mondta a Századvég Alapítvány közgazdásza.

Regős Gábor  szombaton az M1 aktuális csatorna műsorában elmondta azt is, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a korábbi 3,4 százalékról, 3,8 százalékra módosította a magyar GDP 2018-as bővülésére vonatkozó előrejelzését.

Hozzátette, az IMF általában a pesszimistábbak közé tartozik, erre utal, hogy miközben az elmúlt évben 4 százalékos volt a magyar GDP növekedése, a valutaalap előrejelzésében csupán 2,9 százalék szerepelt.

Közölte, a belföldi elemzők konszenzusa szerint jövőre 3 százalékot kicsit meghaladó mértékben nő a magyar gazdaság.

Reklám