Varga: Egymilliárd euró értékben bocsátott ki Magyarország devizakötvényeket

A kibocsátás egyértelműen tükrözi, hogy Magyarország iránt jelentős a befektetők bizalma

Gazdaság
  • 2017.10.05. - 10:08

Egymilliárd euró értékben bocsátott ki devizakötvényeket Magyarország, a papírokra majdnem hatszoros volt a túljegyzés a befektetők részéről - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter csütörtökön, Budapesten, sajtótájékoztatón.

A miniszter hangsúlyozta, hogy a kötvényt minden idők legkedvezőbb kamatával, 1,9 százalékkal bocsátotta ki a magyar állam.

A kibocsátással 1,2 milliárd dollár összegű, rövid lejáratú, magas kamatozású papírokat vásároltak vissza.

Varga Mihály rámutatott: a kibocsátás egyértelműen tükrözi, hogy Magyarország iránt jelentős a befektetők bizalma. Hozzátette: ez a devizacsere-akció 50 milliárd forint megtakarítást eredményez az államháztartásnak.

Reklám