Megkezdődött a Várpalotát elkerülő út második ütemének az építése, az új létesítmény 2018 februárjára készül el, így a város csaknem napi húszezer áthaladó gépjárműtől mentesül.
Kontrát Károly, a térség országgyűlési képviselője elmondta: a gyorsabb közlekedés elősegíti Várpalota fejlődését, a munkahelyek számának növekedését és a turizmus fellendülését. Talabér Márta, Várpalota polgármestere kiemelte: régi probléma, hogy vannak olyan napszakok és időszakok, amikor a városban nem lehet közlekedni, ezért az úthálózat folyamatosan romlik és magas a légszennyezettség.



