Újjáéledhet a BUX határidős piaca

Visszatérhetnek a húsz évvel ezelőtti befektetők, de mások is érkezhetnek

Gazdaság
  • 2016.12.09. - 00:48

Elindította a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az árjegyzést a BUX határidős kereskedésében. Vég Richárd, a tőzsde vezérigazgatója a forgalom növekedését és a származékos piac jelentőségének növekedését várja a lépéstől.

December 5-én elindult az árjegyzés a BÉT részvényindexe, a BUX határidős kereskedésében – ismertette tegnap Végh Richárd. A BÉT vezérigazgatója a BUX piacának élénkülését várja a lépéstől. Kifejtette: azok a befektetők, akik a likviditás hiánya miatt elkerülték a BUX-ot, most ismét megjelennek, és visszatérhetnek a 15-20 évvel ezelőtti befektetők is, akik megszokták az óriási likviditást. Az árjegyző az Erste Befektetési Zrt. és az OTP Bank Nyrt, a nekik nyújtott, díjkedvezménnyel támogatott árjegyzésnek köszönhetően a határidős BUX-kontraktusok esetében a vételi és eladói oldal közötti árrés csökkenhet, a termékek likviditása nőhet, végső soron a befektetői érdeklődés bővülésével, a forgalom növekedésével lehet számolni. Végh Richárd hangsúlyozta: a kétezres években a határidős BUX-kereskedés nagyon népszerű volt a nagyobb kockázatot vállaló aktív befektetők körében, így a BÉT-en az árjegyzés elindításával nemcsak új, hanem a régi, úgynevezett „buxolás” visszatérésére is számítani lehet. Fontos ugyanakkor, hogy a határidős kereskedés iránt érdeklődők alaposan tájékozódjanak a befektetések kockázatairól, mivel a határidős piaci ügyleteken keresztül kiugróan magas hozamú, de magasabb kockázatú pozíciót lehet létrehozni. Végh Richárd hozzátette: a fejlesztés jól illeszkedik a BÉT év elején elfogadott stratégiájába, amelynek célja, hogy a kibocsátói kör, azaz a kínálati oldal bővítése mellett növekedjék a származékos piac jelentősége is.
Reklám