Két iparterület értékesítésével két újabb munkahelyteremtő beruházás létesül Zalaegerszegen. A város tegnapi közgyűlése arról döntött, hogy a déli iparterületen, 280 millió forintos beruházással, tíz új munkahelyet teremtő magyar gépipari vállalkozásnak értékesítenek területet 1600 négyzetméteres iparcsarnok építésére.
Beszámolt arról is, hogy a közgyűlés döntése értelmében január 1-jével a Zalaegerszegi Tankerületi Központnak adják át tizenkét általános iskola, két gimnázium és egy kollégium vagyonkezelését. Felidézte, hogy 2013 óta a fenntartás már az államhoz tartozik, a működtetés pedig az önkormányzatoké maradt, s most ez a vegyes rendszer szűnik meg. Ezzel együtt 120 álláshely is átkerül az eddigi intézményfenntartó önkormányzati cégtől a tankerülethez.
A város továbbra is minden támogatást megad az ott működő oktatási intézményeknek, így a korábbi tervekhez igazodva folytatódnak a felújítások.
A területi operatív program keretéből most három általános iskola teljes felújítására lesz lehetőség mintegy négyszázmillió forintos ráfordítással, a Zrínyi-gimnázium 430 millió forintos megújítása pedig kormányzati támogatással valósul meg – közölte Balaicz Zoltán.



