Kiírta a Miniszterelnökség a Vidékfejlesztési Program keretében az állattenyésztési és növénytermesztési ágazatban a genetikai állomány megőrzését, fenntartását előtérbe helyező gazdálkodóknak járó támogatásokat – közölte a Miniszterelnökség.
Az állattenyésztők ennek keretében 14 milliárd, a növénytermesztők 3,8 milliárd forintra pályázhatnak.
A Miniszterelnökség most megjelent 14 milliárd forint összegű felhívásának köszönhetően az állattenyésztők alacsony létszámmal rendelkező állatfajták eredeti tartási, takarmányozási körülményekhez hasonló feltételek megvalósítására, valamint a genetikai állomány megőrzésére pályázhatnak. A százszázalékos támogatás a tenyésztőszervezet által elismert állatállományra vehető igénybe.
A Miniszterelnökség a növénytermesztési és kertészeti ágazatban dolgozók számára nyújt a most megjelent felhívásával százszázalékos támogatási intenzitású pályázati lehetőséget, annak érdekében, hogy ezeket a növényfajtákat felkutassák és megőrizzék.
Hétfőn jelent meg az első élelmiszeripari pályázat, a 150 milliárd forintot technológiai fejlesztésekre lehet fordítani. Egy, a tegnapi Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint ötvenmilliárd forinttal emelkedik az uniós programok likviditási hiányának kezelésére szolgáló összeg, amely azt a célt szolgálja, hogy a pénz lehívása előtt kifizethessék a támogatásokat.



