Új stratégiai partnere lesz a kormánynak

Munkástanácsok

Gazdaság
  • 2017.10.26. - 01:02

A Munkástanácsok Országos Szövetsége a kormány stratégiai partnere lesz várhatóan az év végén vagy a jövő év elején – jelentette be Nyitrai Zsolt stratégiai társadalmi kapcsolatokért felelős miniszterelnöki megbízott tegnap Budapesten, egy szakmai konzultációt követő sajtótájékoztatón.

Elmondta, a Miniszterelnöki Kabinetiroda, a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, valamint a Munkástanácsok képviselőinek részvételével tartott többoldalú konzultáción a bérekre, a nyugdíjas korúakra és foglalkoztatásukra, az életkörülményekre, a külföldi munkavállalásra, valamint a szakszervezeti reprezentativitásra vonatkozó számos kérdéskört vitattak meg. Elhangzott többek között, hogy a munkásszállások építésére, korszerűsítésére indított kormányzati program eddig sikeres volt, ezért folytatni kívánják.
Reklám