Szándéknyilatkozatot nyújtott be a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium négy ország nevében az Európai Bizottsághoz egy új, észak–déli irányú vasúti árufuvarozói folyosó, az Amber létrehozásáról.
Jelenleg nem túl jó a helyzet, mivel nagyon gyér a vasúti teherforgalom a tervezett folyosó magyarországi szakaszán. Azzal együtt, hogy európai uniós pénzből lett villamosítva a Hegyeshalom–Szombathely vasútvonal, az átlagos napi forgalom nem éri el az egy tehervonatot, miközben a párhuzamos 86-os főút szinte megtelt a kamionokkal. Ez nem volt mindig így, hiszen a kassai vasműbe ezen az útvonalon jutott el a közelmúltban – leginkább 1990 előtt – az alapanyag. Ekkor naponta nyolc-kilenc pár tehervonat közlekedett a Gyékényes–Szombathely–Rajka útvonalon.



