Továbbterjedt a kérődzőket sújtó fertőzés

Gazdaság
  • 2015.09.17. - 02:03

Újabb kéknyelv-betegség által fertőzött szarvasmarhákat találtak a hatóságok, ezúttal Somogy megyében jelent meg a vírus.

A múlt héten Tolna megyében jelent meg a fertőzés – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. Az új kórkitörés körüli húsz kilométeres körben a hatóság harmincnapos megfigyelési zárlatot rendelt el, valamint módosították a megfigyelési- és védőkörzetet. A Somogy megyei szarvasmarha-állományban egy állat bizonyult fertőzöttnek, a kitörést ezúttal is a vírus négyes szerotípusa okozta.

A szeptember 10-én elrendelt intézkedések változatlanul érvényesek, azokat az új kitörés körüli húsz kilométeres körben elhelyezkedő, fogékony állatokat tartó telepeken is alkalmazni kell. A hatóság a fertőzéssel fenyegetett körben lévő gazdaságokban található valamennyi fogékony állatnál elvégzi a rovarirtó szeres kezelést, és az egészséges állatok vakcinázását.
Reklám