Újabb kéknyelv-betegség által fertőzött szarvasmarhákat találtak a hatóságok, ezúttal Somogy megyében jelent meg a vírus.
A szeptember 10-én elrendelt intézkedések változatlanul érvényesek, azokat az új kitörés körüli húsz kilométeres körben elhelyezkedő, fogékony állatokat tartó telepeken is alkalmazni kell. A hatóság a fertőzéssel fenyegetett körben lévő gazdaságokban található valamennyi fogékony állatnál elvégzi a rovarirtó szeres kezelést, és az egészséges állatok vakcinázását.



