Tovább csökkent a múlt hónapban a devizatartalék

Gazdaság
  • 2015.07.10. - 16:02

Júniusban 2,388 milliárddal 34,760 milliárd euróra csökkentek a jegybank nemzetközi tartalékai – olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) internetes oldalán.

A januári 38,231 milliárd eurós csúcshoz képest az idei legmélyebb szintre 3,472 milliárddal apadt az állomány.

A múlt hónapban a követelések állománya – készpénz és betétek, valamint értékpapírok – árnyalatnyit, 152 millió euróval még emelkedett is, a csökkenés az egyéb tartalékeszközök soron következett be, ahol 2,536 milliárd euróval kevesebb, mindössze 90 millió euró maradt. A jegybank jelezte, hogy a múlt havi csökkenéséből majdnem 1,4 milliárd eurót magyaráz a deviza-jelzáloghitelek forintosításához kapcsolódó, úgynevezett swap ügyletek lejárata, valamint azok lejárat előtti lezárása. Az Államadósság-kezelő Központ adósságkezeléshez kapcsolódó tételei háromszázmillió eurót tettek ki. A devizatartalékot csökkentette az is, hogy a Budapest Bank megvásárlásához a Magyar Fejlesztési Bank kerekítve hatszázmillió euró devizát vásárolt az MNB-től.
Reklám