Bővíti nyíregyházi gyárát a Lego, amely harmincmilliárd forint értékű beruházás keretében ezerhatszáz fővel növeli munkaerő-állományát – mondta tegnap Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Jesper Hassellund Mikkelsen gyárigazgató, a Lego-csoport senior alelnöke a távirati iroda beszámolója szerint elmondta: a fejlesztéssel kétszeresére nő a nyíregyházi gyár mérete, százhúszezerről kétszázötvenezer négyzetméterre. Több mint hétszáz új gépet szereznek be, és a csomagolási kapacitást is bővítik. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere arról beszélt, hogy a városnak nagyon fontos a beruházás, amely munkahelyeket és sok családnak megélhetést biztosít.



