A külföldi vendégek 12,1, a belföldiek 7,5 százalékkal több éjszakát töltöttek el júliusban a magyarországi szálláshelyeken, így a forgalom 9,5 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest – közölte tegnap a Központ Statisztikai Hivatal.
Kiemelkedően jó eredmény a júliusi 12 százalékos vendégszám-növekedés a belföldi szálláshelyeken, idén várhatóan újabb rekordot dönt a magyar turizmus bővülése – mondta Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára az M1-en tegnap. Hangsúlyozta: a turizmus a bruttó hazai termék (GDP) tíz százalékát adja, olyan nemzetgazdasági ágazat, amely képes az átlagos növekedést meghaladóan bővülni. A kedvező adatok egyebek mellett a Széchenyi Pihenőkártyáknak is köszönhetők.



