Több használtautót visznek

Gépjármű-kereskedelem

Gazdaság
  • 2017.10.11. - 01:11

Idén júliustól szeptemberig Magyarországon 180 ezer használt autót adtak el, míg az előző negyedévben 173 ezret, az átlagárak pedig 3,2 százalékkal emelkedtek – derült ki a Használtautó.hu lapunkhoz eljuttatott közleményéből.

A legnagyobb, tizenhárom százalékos drágulást az egyterű járműveknél mérték, de az alsó-, a közép- és felső-középkategóriás autókért is kilenc százalékkal kell többet fizetni. A nagy, valamint a mini- és kisautók 4,5 százalékkal drágultak, a terepjárók árának növekedése viszont nem haladta meg az infláció mértékét - közölték. Az adatok szerint az első kilenc hónap során a belföldről vásárlók negyvenkilenc százaléka választotta a legnépszerűbb öt autómárkát, az Opel és a Suzuki számít a legkeresettebbnek.
Reklám