Tiszafüredi Halas Napok a halfogyasztás és az ágazat népszerűsítéséért

Gasztrokultúra

Gazdaság
  • 2018.07.10. - 01:03

A kormány számos intézkedéssel ösztönzi a hazai halfogyasztás emelését – hangsúlyozta Varga Mihály pénzügyminiszter a Tiszafüredi Halas Napok megnyitóján. Kifejtette, hogy egy-egy város vagy régió gasztrokulturális rendezvényének nagy szerepe van abban, hogy fontos gazdasági ágazatokra irányítja a figyelmet.

Az elmúlt mintegy másfél évtizedben húsz százalékkal nőtt a halfogyasztás hazánkban – mondta a tárcavezető. Hozzátette, hogy az emelkedés ellenére még mindig jóval kevesebb halból készült étel kerül a magyar családok asztalára, mint más uniós országokban. A kormány célja, hogy a jelenlegi 5,7 kilogrammos éves átlagfogyasztás legalább húsz százalékkal emelkedjen 2023-ig. Intézkedések sora segíti ezt a törekvést – tette hozzá, megemlítve, hogy tavaly hungarikum lett a tiszai halászlé, valamint hogy a kormány támogatja a haltenyésztés bővülését és a hobbihorgászat további térnyerését is.
Reklám