A Balaton-partot és Kaposvárt is érintő fejlesztésekről számolt be Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója a Zselici Csillagparkban tegnap.
Elmondta, a Balaton körüli közösségi közlekedés egységesítése érdekében újjászervezik a vízi közlekedést, korszerűsítik a Balatoni Hajózási Zrt. kikötői hálózatát és flottáját, és megújul a bringakör is. A strandbüfék szolgáltatásának javításával folytatódik a strandok modernizációja, elindultak az akadály- és csúszópályákat is magukba foglaló tematikus élménypark-építések, és bővülnek a tóparti kempingek szolgáltatásai, a Kaposvárhoz közeli Deseda-tónál 2,5 milliárd forintból négycsillagos kempingkomplexum létesül, s a gyalogos természetjárást ösztönző projektek kezdődnek – tudósított az MTI. Emlékeztetett arra, hogy Somogyban 2010-től jelentős, 23 milliárd forintos turisztikai fejlesztés valósult meg. Az eredményekről elmondta: tavaly a kereskedelmi szálláshelyek 647 ezer vendéget fogadtak, akik 1,8 millió éjszakát töltöttek el, a vendégszám és a vendégéjszakák száma is 49 százalékkal nőtt hét év alatt. A belföldi turisták száma 54, a külföldieké 31 százalékkal nőtt, a tartózkodási idő az országos átlagot meghaladó, 2,8 nap volt.